Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Komunikat w związku z panującymi warunkami atmosferycznymi: intensywnymi opadami śniegu oraz niskim temperaturami w rejonie miasta Jaworzno.

Jaworzno zima 2022/2023

KOMUNIKAT

Dotyczy art. 61 pkt 2 ustawy Prawo budowlane

W związku z  panującymi warunkami atmosferycznymi:

intensywnymi opadami śniegu oraz niskim temperaturami w rejonie miasta Jaworzno

PINB w Jaworznie przypomina

 

    o konieczności podjęcia działań  przez właścicieli i zarządców budynków w celu wyeliminowania zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi bezpieczeństwa mienia lub środowiska. Nie wolno dopuszczać do przeciążenia konstrukcji budynku przez zalegający na dachu śnieg.  Należy zapewnić odpowiednie do ilości i częstotliwości  opadów odśnieżanie dachu i elewacji budynku. Podczas prowadzenia działań zabezpieczających: w czasie odśnieżania, usuwania nawisów lodowych i śniegowych należy zwrócić szczególna uwagę na użytkowników terenu znajdujących się na ciągach pieszych i jezdnych a pozostających w obszarze oddziaływania robót. Należy bezwzględnie zabezpieczać teren prowadzonych prac z zachowaniem przepisów BHP.

    Ponadto przypominam, że kto niewłaściwie utrzymuje i użytkuje obiekt budowlany lub nie zapewnia bezpieczeństwa użytkowania obiektu podlega grzywnie nie mniejszej niż 100 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku (art. 91a ustawy Prawo budowlane), oraz kto nie zapewnia wykonania okresowej kontroli podlega karze grzywny( art. 93 pkt 8 ustawy Prawo budowlane)

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Alicja Guja 20-12-2022 13:00
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Alicja Guja 20-12-2022
Ostatnia aktualizacja: - 20-12-2022 13:00